Co znamená techologie SKELETON?

Co znamená techologie SKELETON?
01.01.2010 Campy

Naše odpověď:

Firma Campagnolo kladla vždy veliký důraz na to, aby její brzdy byly účinné za všech podmínek a aby bylo docíleno správného rozložení brzdného účinku mezi přední a zadní brzdovou čelistí. Větší tuhost v kombinaci s ještě nižší hmotností byl záměr inženýrů vývojového centra firmy Campagnolo (Campy Tech Lab ™) při navrhování brzdových čelistí Skeleton ™.

Brzdové čelisti  Skeleton ™ umožňují díky své dvojčepové konstrukci, aby se přední brzdová čelist podílela na celkovém brzdném účinku přibližně 70ti % z celkové brzdné síly. Zadní brzda, která má pouze jeden centrální osový čep zabraňuje tomu, aby se zadní kolo nedostalo do smyku a to díky svému konstrukčnímu odlehčení které dovoluje aplikovat menší brzdnou sílu na zadní kolo v porovnámí s přední brzdovou čelistí. Diferencovaný brzdný účinek brzdových čelistí Campagnolo Skeleton má stejnou filozofii jako systém ABS u motocyklů a automobilů: má zabraňovat tomu, aby se kolo při brždění nedostalo do smyku.

Jedním z klíčových principů při konstrukci každého prvku je volba materiálu, ze ketrého bude daný komponent vyroben. Po pečlivém zkoumání zatěžovaných částí brzd došli inženýři firmy Campagnolo k závěru, že při současných technologických možnostech jsou slitiny hliníku stále tou nejlepší volbou pro konstrukci brzd.

Inženýři Campy Tech Lab ™ se při výrobě brzdových čelistí Skeleton ™  nechali inspirovat konceptem deskové tektoniky, který jim umožnil vytvořit brzdové čelisti s použitím minimálního množství materiálu ale díky své jedinečné "dvojvrstvé" konstrukci velice pevné, účinné a spolehlivé.

Vše o nákupu

Aktuality

Archiv aktualit