Co znamená technologie G3 GEOMETRY a MEGA G3 TECHNOLOGY?

Co znamená technologie G3 GEOMETRY a MEGA G3 TECHNOLOGY?
01.01.2010 Campy

Naše odpověď:

G3 GEOMETRY TM označuje způsob zaplétání kol vyvinutý firmou Campagnolo, který ve srovnání s tradičními výplety zvyšuje torzní tuhost výpletu, zlepšuje přenos energie a výrazně snižuje přetěžování výpletu pravé strany zadního kola (to je dosaženo umístěním dvojnásobného počtu drátů pravé strany výpletu oproti straně levé). Výplet je charakteristický svazky 3 drátů, které dávají zapleteným kolům velice atraktivní vzhled.

Výsledky systému G3 ™ jsou opravdu mimořádné: lepší přenos točivého momentu momentu, lepší boční tuhost kol, snížení zatížení pravé strany výpletu zadního kola. Díky systému G3 ™, který kompenzuje síly působících na 2 stranách kola, netrpí kola s tímto typem výpletu žádnými nežádoucími vibracemi a to ani v případě, že jsou kola zatížena jezdcem s vyšší tělesnou váhou.

V roce 2012 představila firma Campagnolo vylepšenou verzi svého výpletu pod označením MEGA G3 ™. Vylepšení spočívá ve zvýšení pravé příriby zadního náboje, které ještě více zvyšuje tuhost kol a jejich odezvu.

Poznámka: geometrie G3 neumožňuje (z důvodu zaplátání ve svazcích) absolutně přesné vycentrování kol na výšku. Tato malá odchylka je pro technologii G3 GEOMETRY TM typická a nemá žádný vliv na jízdní vlastnosti kol.

g3-geometry-1

Vše o nákupu

Aktuality

Archiv aktualit