Co znamená technologie ULTRA TORQUE?

Co znamená technologie ULTRA TORQUE?
01.01.2010 Campy

Naše odpověď:

V modelovém roce 2007 představila firma Campagnolo revoluční způsob spojení klik za pomoci do klik integrovaných poloos. Tato nová technologie dostala název Ultra Torque TM a i po mnoha letech je celosvětově považována za nejlepší existující systém spojení klik šlapání. Obrovskými přednostmi tohoto systému je jeho nízká hmotnost, extrémní tuhost, spolehlivost a nesmírná jednoduchost montáže, demontáže a údržby!

Inženýři firmy Campagnolo přišli na způsob jak bezpečně a na trvalo spojit jednotlivé poloosy systému s klikami. Tento způsob spojení umožnil zmenšit celkovou šíři systému a tím chránit kotníky jezdců před bolestivým nárážením do klik při šlapání. Přestože došlo ke zúžení celého systému, dokázali inženýři firmy Campagnolo umístit ložiska klik vně středové osy, což umožnilo použití osy a ložisek velkého průměru čímž docílili již zmiňované extrémní tuhosti systému.

Velikou roli v úspěšnosti systému Ultra Torque TM má také geniální spojení obou poloos. Pro spoj poloos byl zvolen léty prověřený Hirthový spoj poskytující bezpečné a samostředné spojení obou poloos.

ut-01
ut-02

Vše o nákupu

Aktuality

Archiv aktualit