Co znamená technologie POWER TORQUE a POWER TORQUE+ ?

Co znamená technologie POWER TORQUE a POWER TORQUE +?
01.01.2010 Campy

Naše odpověď:

Od roku 2011 jsou sady Athena 11s, Centaur a Veloce vybaveny technolgií klik s názvem Power Torque ™. Ihned od začátku představení tohoto řešení spojení klik byla novinka přijata s velkým nadšením a to zejména díky snadné montáži, vysoké spolehlivosti a tuhosti spojení klik.

Osa je vyrobena  z jednoho kusu materiálu a je pevně propojena s pravou klikou. Dokonalé spojení osy a levé kliky bylo dosaženo speciální geometrií obou těchto částí, která zajišťuje jeho maximalní spolehlivost. Aby celý systém fungoval co nejefektivněji, byla velká pozornost věnována i středové ose, která je v určitých zónách zeslabena (pro dosažení co nejnižší hmotnosti) avšak se zachováním absolutní tuhosti celého systému klik.

Inženýři firmy Campagnolo se také zaměřili na jednoduchost montáže a údržby klik systému Power Torque. Pravá klika je proto dodávána již s předisnalovaným ložiskem a stejně tak je připraveno i ložisko levé, které je předisnalováno do levé misky. K montáži systému Power Torque proto není nutné žádné speciální nářadí!

V modelovém roce 2017 byl představen vylepšený typ systému Power Torque s označením Power Torque + TM a to u klik nové sady Potenza. Novinka v sobě skrývá samostahovací systém, který umožňuje demontáž klik bez nutnosti použití jakéhokoliv speciálního nářadí! Vystačíte si prakticky s jedním imbusovým klíčem...

pt-02
pt-04
pt-03

Vše o nákupu

Aktuality

Archiv aktualit