Novinky Campagnolo 2018

Modelový rok 2018 přináší velkou řadu zajímavých (a zásadních) novinek a to jak v komponentových sadách, tak i v zapletených kolech.

Firma Campagnolo přestavuje ucelenou řadu výrobků s označením H11, která zahrnuje hydraulický brzdový systém (v provedení jak pro mechanické řady, tak i pro elektronické sady EPS) a to včetně širokého výběru zapletených kol určených pro diskové brzdy.
Firma Campagnolo věnovala vývoji a testování svého hydraulického brzdového systému H11 extrémní péči a výsledkem jsou bezchybně fungující dskové hydraulické brzdy typu FLAT MOUNT.

Další nepřehlédnutelnou novinkou je zcela přepracovaná komponentová řada CENTAUR 11s jejíž název napovídá, že sada je nově nabízena v provedení s 11ti pastorkovou kazetou. Sada nahrazuje poslední 10ti rychlostní sadu Veloce 10s, která již není nadále k dispozici.

V zapletených kolech pro rok 2018 nalezneme zcela přepracovaný model kol SCIROCCO C17, který je oproti předešlému modelu výrazně lehčí, čímž došlo k odstranění jeho jediného handicapu.

Celá řada nových diskových kol pak doplňuje nabídku hydraulického brzdového systému H11. Jedné se 2 modely kol v duralovém provedení: ZONDA C17 DB a SHAMAL ULTRA C17 DB a o 6 modelů v celokarbonovém provedení: BORA ONE DB (kola jsou nabízena v různém ráfkovém profilu a v plášťovém či galuskovém provedení).

HYDRAULICKÝ BRZDOVÝ SYSTÉM H11

Pro modelový rok 2018 přichází firma Campagnolo s dlouho očekávanou novinkou, kterou je hydraulický brzdový systém H11. Firma Campagnolo si dala s příchodem hydrauliky na čas, který však využila k tomu, aby se poučila z chyb konkurence a dokázala tak svůj systém H11 dovést k dokonalosti, jak je u výrobků této značky železným pravidlem.
Hydraulický systém H11 je k dispozici nejen pro mechanické sady Super Record, Record, Chorus a Potenza, ale také pro elektronický systém EPS V3 (EPS Super Record a EPS Record).

 

ZAPLETENÁ KOLA H11

Pro hydraulický brzdový systém H11 firma Campagnolo nabízí 3 kategorie zapletených kol. Nejvyšším modelem jsou zapletená kola s celokarbonovým ráfkem o výšce 35 popřípadě 50 mm, kultovní BORA ONE DB, dalším volba padla na nejvyšší variantu duralových kol SHAMAL ULTRA C17 DB v provedení TWO WAY-FIT. Ekonomickou variantou vhodnou pro tréninkové či sportovní účely jsou pak zapletená kola ZONDA C17 DB.SADA CAMPAGNOLO CENTAUR 11s

11-ti rychlostní Centaur™ je nejnovějším přírůstkem do rodiny Campagnolo Revolution 11+ pro modelový rok 2018. Komponety sady Centaur™ nabízejí nejšírší cyklistické veřejnosti možnost vyzkoušet si pověstnou kvalitu a výkon výrobků značky Campagnolo. Centaur™ vychází ze své odlehčenější sestry, sady Potenza™  a nabízí téměř identický výkon avšak v o několik gramů těžším provedení. Stejně jako u všech současných 11-ti rychlostních sad Campagnolo nabízí i sada Centaur™ možnost osazení universální kazety s rozsahem 11-32.

Sadu Centaur™ můžete zvolit v černém provedení "BLACK", avšak pro milovníky klasiky existuje také možnost objednání této sady ve stříbrné verzi "SILVER".ZAPLETENÁ KOLA SCIROCCO C17

2. generace zapletených kol SCIROCCO C17 patří do kategorie, duralových, plášťových kol se středním profilem ráfku a výpletem MEGA G3 použitým u vyšších modelů zapletených kol Campagnolo.
Jedná se o vzhledově velice atraktivní model s ráfkem o výšce 35 mm, který stojí na pomyslném vrcholu nabídky duralových zapletených kol Campagnolo, která používají průmyslová ložiska. Oproti předešlé generaci jsou tato zapletaná kola o 71 gramů lehčí a jejich ráfek byl rozšířen na současný standard, který je ideální pro použití širších plášťů (25 - 28 mm).

V květnu 2017 firma Campagnolo představila novinářum hlavní novinky pro modelový rok 2018. Za Českou reubliku byl pozván redaktor časopisů VELO a 53x11, Eda Pinkava. Jeho postřehy naleznete v tomto článku.

Vše o nákupu

Aktuality

Archiv aktualit