Novinky Campagnolo 2017

NOVINKY CAMPAGNOLO 2018

V květnu tohoto roku firma Campagnolo představila novinářum hlavní novinky pro modelový rok 2018. Za Českou reubliku byl pozván redaktor časopisů VELO a 53x11, Ruda Hronza. Jeho postřehy naleznete v tomto článku.

NOVINKY CAMPAGNOLO 2017

Modelový rok 2017 přináší několik zajímavých novinek, které určitě slouží za povšimnutí. Pravděpodobně nejzásadnější z nich je představní nové sady POZENZA 11s, která se stala součástí rodiny sad Campagnolo s 11-ti stupňovým pastorkem. Tato sada přebírá technologie ze závodních sad Super Record, Record a Chorus avšak s tím rozdílem, že v ní nenajdeme žádné karbonové komponenty. Nízká hmotnost sady, její progresivní design a velice příznivá cena staví tuto sadu do přímé konkurence se sadou Shimano Ultegra.

Dalšími neméně důležitými novinkami jsou změny v nabídce silničních kol. Změnou prošla kola Zonda, která jsou nově značena ZONDA C17, kola Shamal nesoucí nové označení SHAMAL ULTRA C17 a také model Shamal Mille s novým označením SHAMAL MILLE C17.

U kol Zonda naleznete v modelové řadě 2017 ještě jednu novinku a tou jsou kola v kotoučovém provedení ZONDA C17 DISC. Prozatím se tato kola vyrábějí pouze ve verzi Shimano. S představením kotoučových brzd firma Campagnolo počítá až v modelovém roce 2018.

Zde je ke stažení kompletní:    Produktový katalog Campagnolo 2017.

SADA CAMPAGNOLO POTENZA (BLACK & SILVER)

Nová sada Pozenza 11s je nabízena ve 2 barevných provedeních: černém BLACK a stříbrném SILVER. Potenza nabízí skvělý poměr cena/hmotnost/výkon a nepřehlédnutelný italský design. Každý jednotlivý komponent je do detailu propracován. Zvláštní pozornost pak zaslouží kliky Power Torque +, které jsou nově opatřeny samostahovacím mechanismem. 

ZAPLETENÁ KOLA ZONDA C17

Nová zapletená kola ZONDA C17 patří do kategorie lehkých, duralových, plášťových kol se středním profilem ráfku a novou šířkou ráfku, zajišťující perfektní aerodinamické vlastnosti i při použití pláště o šíři 25 nebo 28 mm. I model C17 je vybaven technologií ráfku a výpletu MEGA G3 jako u modelu Shamal. Díky kombinaci faktorů nízké váhy, středního profilu mají tato kola vynikající setrvačné vlastnosti.

Zonda C17

ZAPLETENÁ KOLA ZONDA C17 DISC

Nová zapletená disková kola ZONDA C17 DISC jsou určena pro použití se sadami Shimano. Kola nabízejí několik typů uchycení brzdového kotouče, stejně tak jako možnost uchycení rychloupínacím táhlem či pevnou osou.

Zonda C17 DISC

ZAPLETENÁ KOLA SHAMAL ULTRA C17

Kola  SHAMAL ULTRA C17 se vyznačují především širším ráfkem (vnitřní šíře rozšířena z 15 mm na 17 mm). Historie zapletených kol Shamal, která jsou vlajkovou lodí firmy Campagnolo v kategorii kol s duralovým ráfkem, se datuje od roku 1993, kdy byl představen vůbec první model tohoto veleúspěšného typu zapletených kol. Kola Shamal byla vždy nositelem nových techologií přinášených firmou Campagnolo a do příchodu karbonových ráfků patřila k nejoblíbenějším typům prosfesionálních závodních kol. A i v této době se model Shamal řadí na absolutní čelo kategorie závodních duralových zapletených kol.

Shamal Ultra C17

ZAPLETENÁ KOLA SHAMAL MILLE C17

Kola  SHAMAL MILLE C17 jsou kola s nepřehlédnutelným celočerným designem. Vycházejí z modelu Shamal Ultra C17 avšak díky použití speciální povrchové úpravy se stanou opravdovým šperkem každého kola.

Shamal Mille C17

Vše o nákupu

Aktuality

Archiv aktualit